معرفی گروت پایه سیمانی با مقاومت و روانی زیاد STK GR CE-01

این محصول، نوعی ملات آماده مصرف پودری  برپایه سیمان، انواع روان کننده و پوزولان و پودرهای ویژه معدنی است. این گروت بدون انقباض و پرمقاومت، با مقدار آب کم، روانی بسیار مطلوبی دارد و برای گروت ریزی تا ضخامت ۸ سانتی متر طراحی شده است.

کیفیت و عملکرد این محصول براساس استانداردهای زیر قابل کنترل است:

  • ASTM C1107

عملکرد

این گروت پایه سیمانی، به سبب ساختار ويژه و دانه بندی اجزا سازنده و وجود ترکیبات معدنی موجود در ترکیب خود،گروت هایی با مقاومت فشاری بالا و بدون انقباض ایجاد میکند و در عین حال از انبساط قابل کنترل برخوردار است.حضور ترکیبات روان کننده نیز موجب کاهش نسبت آب به سیمان، روانی بسیار مطلوب، بهبود کارپذیری و.. می شود . پوزولان های موجود و واکنش پوزولانی حاصل نیز،کاهش نفوذپذیری، بهبود مقاومت و.. را برای  این گروت فراهم می سازند.

کاربردها

پرنمودن فضای خالی زیر بیس پلیت ها یا صفحه ستون ها

اجرای فونداسیون جهت نصب ماشین آلات  سنگین و دارای لرزش زیاد مثل توربین ها، ژنراتورها، غلتک ها

پرنمودن فضای اطراف آرماتورها و انکربولت ها

پرنمودن حفره ها، شکاف ها وگودال ها

گروت ریزی و ترمیم کف های صنعتی

تزریق در حفره های بتنی

مزایا

سهولت اختلاط با آب و حصول روانی زیاد با آب کم

نفوذپذیری ا ندک و مقاومت بالا در مقابل عوامل مهاجم

پایداری زیاد در برابر بارهای استاتیکی زیاد

بدون ترک خوردگی وانقباض

انبساط کنترل شده و مطلوب

مقاومت فشاری زودرس و نهائی بالا (مقاومت فشاری۲۸ روزهMPa  ۸۰ با حدود ۱۴-۱۳% آب )

اطلاعات فنی

حالت فیزیکی: پودر 

رنگ: خاکستری

وزن مخصوص گروت آماده  ۲٫۳۰±۰٫۰۵ gr/cm3:

وزن مخصوص پودر  ۱٫۵±۰٫۰۵ gr/cm3:

نحوه مصرف

تمام مقاطع در تماس با گروت، مانند سطح بالای بتن و زیر بیس پلیت، می بایست سخت و مقاوم و عاری از هرگونه ذرات سست، گرد و غبار، چربی، روغن، زنگ زدگی و … باشند و هرگونه آلودگی که احتمال ایجاد عدم پیوستگی و زیان رسانیدن به کیفیت نهایی عملیات گروت ریزی را دارد،زدوده شود.

برای جلوگیری از ترک خوردگی گروت، پیش از آغاز عملیات گروت ریزی بتن فونداسیون باید با آب کاملاً اشباع شود. دقت شود که در سطح آب اضافی وجود نداشته باشد. ضمناً قالب ها باید کاملاً نفوذ ناپذیر و فاقد جذب آب باشند.

گروت باید از یک طرف ریخته شود و به قسمت های دیگر جریان پیدا نماید. در مواقعی که موضع اجرا گروت گسترده باشد بهتر است، مقاطع با استفاده از قالب های موقت به قسمت های کوچکتر تقسـیم شوند. این قالب ها اجازه می دهند که گروت پیشروی مناسبی در مقطع داشته باشد. دقت شود صفحه ستونها و کلیه قطعات فلزی مورد استفاده باید تمیز و عاری از چربی، گریس، رنگ و هر نوع آلودگی باشند. تجهیزات نصب شدنی را تنظیم و ثابت نمایید. برای هدایت بهتر گروت در قالب و یا حفرات، از میله استفاده شود.

با تأمین فضای خالی کافی در زیر بیس پلیت می توان از باقی ماندن هوای اضافی جلوگیری نمود.

بهترین دما برای اجرای گروت ۱۵الی ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد در صورت بالاتر بودن دما، زمان گیرش سریع تر شده و در صورت کاهشِ دما زمان گیرش اولیه به تأخیر خواهد افتاد.

گروت اجرا شده باید تا ۷ روز مرطوب نگهداشته شود و از تابش مستقیم نور خورشید محافظت گردد این کار را می توان با آب پاشی مستمر یا استفاده از گونی مرطوب انجام داد.

برای کسب ویژگی های بهبود یافته همچون مقاومت فشاری، انعطاف، دوام، روانی و انسجام ذرات و … می توان از رزین تقویت کننده چند منظوره این شرکت به جای قسمتی از آب اختلاط استفاده نمود.

اضافه نمودن هرگونه مواد افزودني يا هر نوع سنگدانه ای به این محصول، بدون هماهنگی با کارشناسان فنی شرکت شیمی تجارت کالا مجاز نیست.

میزان مصرف

مقدار مصرف با محاسبه حجم مقطع گروت ریزی ودرنظر گرفتن وزن مخصوص گروت آماده قابل تخمین است .

نحوه اختلاط:

ابتدا یک ظرف متناسب با حجم گروت وآب مورد نیاز  انتخاب نموده، سپس بسته به نوع کاربرد ۱۳ تا ۱۴% آب (نسبت به وزن کل گروت) داخل ظرف ریخته و درحالی که همزن روشن می باشد به آرامی یک کیسه پودر ۲۵ کیلوگرمی را به آب اضافه کنید و تا دستیابی به یک مخلوط روان، همگن و بدون هوا، به اختلاط ادامه دهید.

دقت شود مقدار آب بهینه مورد نیاز، حداقل آبی است که که بتوان به یک گروت روان و همگن دست یافت. این مقدار با انجام آزمون های کارگاهیِ مناسب، قابل دستیابی است. افزایش مقدار آب، مثل هر ترکیب پایه سیمانی، موجب کاهش خواص گروت می شود .

هر گونه تغییر در مقدار یا نحوه مصرف این محصول، باید با هماهنگی واحد فنی شرکت شیمی تجارت کالا انجام شود.

بسته‌بندی

این محصول در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی قابل عرضه است.

نگهداری

در بسته بندی اصلی و سالم، دور از رطوبت و گرمای شدید و تابش مستقیم نور خورشید، به مدت ۶ ماه  قابل نگهداری می باشد. ادامه نگهداری و مصرف مجدد، بر اساس نتایج آزمون و تطبیق نتایج با نمونه اولیه معین می شود .

اقدامات احتیاطی

این محصول آلایندگی زیست محیطی قابل ملاحظه  ندارد.

درصورت برخورد اتفاقی با پوست یا چشم باید فوراً با آب فراوان شسته شود.

درصورت بلعیده شدن فوراً به پزشک مراجعه شود.

به دلیل وجود ذرات سیمان و پوزولان های موجود از تنفس گرد و غبار آن جدا خودداری شود.

هنگام حمل یا استعمال حتما از دستکش و ماسک و عینک استفاده شود.

اطلاعات تکمیلی

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فنی شرکت شیمی تجارت کالا تماس بگیرید.